Reportáž z proběhlého COOL CUPU s galerií

24.05.2011 11:13

 

    Pracovní skupina NZDM NUTS II Jihomoravského kraje a kraje Vysočina nelení! Spolupracující kluby uspořádaly již 3. meziklubový turnaj ve stolním fotbálku Cool cup, tentokrát v nízkoprahovém klubu BARÁK v Třebíči. Tady je krátká reportáž.

 

    21. dubna 2011. Je před Velikonocemi, klienti mají prázdniny, nejlepší příležitost vytáhnout paty z klubů, sbalit klienty a vyjet na výlet. Už týdny se trénoval fotbálek na místní úrovni, tak proč nezkusit změřit síly se zatím neznámými hráči odjinud. Tak do toho! Nabrat směr Třebíč, vyšlápnout si kopec a už to rozjíždíme.

     „PVC Blansko a Likusák Brno!“ nebo taky Coolna Moravský Krumlov, Su-Terén Moravské Budějovice, Coolna Znojmo, Nadosah Bystřice nad Pernštejnem, Zastávka Telč a samozřejmě taky BARÁK Třebíč, svolává pracovnice s parukou hrající všemi barvami klienty k utkání. Góly lítají do branek, rozhodčí rozhodují a zapisují výsledky, my ostatní si nacpáváme pusy sponzorskou pizzou, posloucháme, jak nám klient DJ Gazi mixuje svižnou hudbu, napjatě sledujeme výsledky a k tomu stíháme s kolegy z ostatních klubů probírat možné i nemožné.

    Nezelená se nám jenom předvelikonoční čtvrtek, ale i místní hájek s lavičkami, oáza mezi sídlištními paneláky, čehož klienti ve volných chvílích hojně využívají, chytají slunko, seznamují se a fotí se v lesíku.

     Blíží se finále a hráči Coolny Moravský Krumlov a BARÁKu Třebíč nervózně přešlapují u fotbálku a nechávají se hecovat fandícím publikem. Gól míjí gól, hráči i fanoušci se potí a s posledním gólem se strhne halas ovací. BARÁK poráží Coolnu a vítězný pohár tak putuje do rukou domácího týmu. Nezbývá než pogratulovat, ocenit zajímavými cenami vítěze i poražené, poslechnout si vystoupení hoperů HP31 a Toma a frčet zpátky do svých klubů s příslibem „Tak snad zase brzo jinde!“.

     74 klientů a 20 pracovníků se rozjelo do svých domovů. Klientské hlášky naznačují spokojenost – a o to nám jde :-).

     za PS NZDM NUTS JV II Marie Jansová